A miało być tak pięknie :)

Awatar użytkownika
Foreman
Posty: 30
Rejestracja: 23 paź 2017, 21:37

A miało być tak pięknie :)

Post autor: Foreman » 24 paź 2017, 18:33

Większość nowych wykonawców wchodząc w branżę natryskową inspiruje się filami na youtube lub widząc jak ekipy zgarniają hajs za dzień roboty. Ale czy to branża na tyle kolorowa że kosztowny sprzęt jest w stanie się wrócić w kilka tygodni lub miesięcy?
Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna i decydują o niej następujące składniki:

1. Zdolności marketingowe w pozyskiwaniu nowych zleceń
2. Zdolności przerobowe ( ludzie, którzy będą potrafili prawidłowo wykonywać izolacje)
3. Umiejętność pracy pod ciągłą presją konkurencji.
4. Zasobność portfela pozwalająca utrzymać się na rynku

i .....

Jeśli już odpowiecie sobie na takie pytania to może warto jeszcze spróbować wypożyczyć sprzęt natryskowy aby zweryfikować umiejętności swoje lub swoich ludzi. Poznałem już wiele ekip, które kończyły przygodę z natryskami nie po wykonaniu kilkunastu a po wykonaniu kilku zleceń. Niestety rzeczywistość jest brutalna.
Nie zniechęcam nikogo do założenia tego typu działalności a wręcz przeciwnie pomagam w skompletowaniu odpowiedniego sprzętu, szkoleniu itp, ale moim zdaniem przez wydaniem przysłowiowej 100'ki należy się głęboko zastanowić.
Z obserwacji rynku wynika, że działają na nim firmy, które mają już coś wspólnego z branżą budowlaną lub te które już są jakiś okres na rynku i działają z tzw polecenia.
Wiadomo jednak że technologia natryskowa zdobywa coraz większe grono entuzjastów i tych zleceń z roku na rok jest coraz więcej.
Dlatego wszystkich zainteresowanych wejściem w cudowny świat pian i polimoczników zapraszam do zadawania pytań w celu edukacji , ponieważ to wy będziecie producentami piany i powłok polimocznikowych a nie producent dostarczający komponentów.
To wy będziecie musieli pilnować procesu produkcyjnego aby przeszedł zgodnie z kartą techniczną i tym samym spełniał założenia producenta.
I na koniec to wy będziecie musieli udzielić gwarancji na izolacje, którą wykonaliście ponieważ tak naprawdę to izolacja wykonana będzie przez was z najczęściej dwóch składników.
ODPOWIEDZ